لمینت‌ سنگ طبیعی جایگزین مناسب برای سرامیک

معرفی گروه سنگ مالکی
اسفند 12, 1396
خانه‌های سنگی کلاسیک و طراحی مدرن با سنگ ساختمانی طبیعی
خرداد 23, 1397

با استفاده از سنگ‌ طبیعی، می‌توان فرم‌ها و شکل‌های جدیدی به وجود آورد و استفاده از لمینت سنگ ساختمانی طبیعی یکی از جدیدترین فناوری‌ها در زمینه هنر و معماری محسوب می‌شود که برای اولین بار در خاورمیانه و ایران توسط کارخانه تولید سنگ ساختمانی مالکی نیز فرآوری و اجرا می شود. از این فناوری در سرویس‌های بهداشتی، قایق‌ها، کشتی‌ها، ساختمان‌های مسکونی ، مراکز تجاری و غیره … استفاده می‌شود. لمینت سنگ ساختمانی طبیعی با تنوع بسیار و به دلیل خاصیت وفق‌پذیری با دیگر مواد، روشی جدید برای کسانی است که طرح‌های خلاقانه را می‌پسندند.

ویژگی‌ها

لمینت سنگ طبیعی از بلوک‌های سنگ (کوپ) استخراج شده ‌است و با رِزین پولیستر و فیبر شیشه‌ و یا انواع مختلفی از متریال ها محکم می‌شود. سطح سنگی آن دارای ضخامتی بین 3 میلیمتر تا 1 سانتی متر است. میتواند دارای سطحی با فینیشینگ چرمی (براشینگ) و یا ساب‌خورده (پولیش) باشد، دارای زیبائی طبیعی است و از رنگ‌های متفاوت و منحصر به فردی برخوردار است. لمینت‌های سنگ طبیعی، می‌تواند برای مکان‌های مختلف از جمله ساختمان‌های مسکونی، کارخانه‌های مختلف، نمای بیرونی ساختمان‌ها، ساخت و ساز و طراحی داخلی مورد استفاده قرار گیرد؛ روکش‌های سنگ طبیعی بر روی ورقه‌هایی نصب‌شده (به دلیل افزایش مقاومت سنگ) که این مواد با توجه به مکان مورد نظر تعیین می‌شوند. این مواد می توانند چوب یا سرامیک، شیشه ، آلومینیو … باشند و برای انواع ساختمان‌‌سازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ورقه‌ها با لمینت‌های سنگی پوشیده شده‌اند.

تولید

لمینت سنگ طبیعی در مرحله اول با فشار زیاد و در دمای 100 درجه حرارت داده می‌شود، بعد از این مرحله سنگ می‌تواند برای مدل‌سازی آماده‌ شود. این فرایند برای موقعی که از سنگ انعطاف‌پذیر استفاده می‌شود بسیار کاربردی است و به خصوص برای ساخت مواردی مانند: کانتر، اوپن آشپزخانه و آب نماهای سنگی استفاده می‌شود. این مواد کاربردها و مصارف گوناگونی دارند و در برابر آب و کثیف‌شدن مقاوم هستند و همچنین از طریق فناوری‌های جدید، باعث می‌شود که آب در آن نفوذ نکند.

اندازه استاندارد لمینت سنگ طبیعی میتواند متفاوت باشد و تا اندازه حداکثر 600 در 1200 میلیمتر قابل تهیه و سفارش است و وزن تقریبی آن بین 1.2 تا 1.6 کیلوگرم در مترمربع است.

سنگ در دکوراسیون داخلی

یکی از ویژگی‌های اصلی سنگ ساختمانی – که در بیشتر مواد طبیعی دیده می‌شود – تنوع بسیار زیاد آن است؛ به همین دلیل می‌توان با استفاده از لمینت سنگ در دکوراسیون داخلی، تضادهای زیبایی در آن ایجاد کرد و طرح‌های جدید را در فضاهای مختلف به وجود آورد. از دیگر ویژگی‌های سنگ طبیعی می‌توان به درجه‌بندی رنگ‌ در سنگ‌ها اشاره کرد و می‌توان با ترکیبی از  سنگ‌های طبیعی متنوع، ابعاد و جنس مختلف، نتایج جالبی بدست آورد. از فواید استفاده از لمینت سنگ این است که با تغییر دمای هوا هیچ‌ مشکلی پیدا نمیکند، مقاومت بسیار زیاد نسبت به سرامیک، طبیعی بودن و تنوع طرح را عنوان کرد. به همین دلیل نیز می‌تواند هم در نمای بیرونی و هم در نمای داخلی مورد استفاده قرار گیرد. این متریال برای دیوارهای خانه نیز قابل استفاده است.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

برای سرویس‌های بهداشتی نیز می‌توان از لمینت سنگ طبیعی به عنوان یک جایگزین مناسب به جای سرامیک استفاده کرد که  در ضمن یکی از بهترین گزینه‌ها برای دکوراسیون داخلی نیز میباشد؛ علاوه بر آن می‌توان با ترکیب آن با سنگ‌های مختلف برای حمام و سرویس بهداشتی، محیطی کاملا مدرن ایجاد کرد. از لمینت سنگ برای کف‌‌پوش‌های سرویس بهداشتی نیز استفاده می‌شود که عموما سطحی صیقلی دارند. لمینت سنگ، از جمله سنگ‌های مقرون به صرفه هستند و رنگ‌بندی‌های متنوعی دارند. به همین دلیل طرفداران زیادی هم دارد.

تضادهایی که به محیط جلوه می‌دهند

لمینت سنگ هم مانند تمام مواد‌های طبیعی دیگر می‌تواند با محیط پیرامونش وفق داده شود. این ویژگی سنگ می‌تواند محیطی بومی، اما با طراحی مدرن ایجاد کند، به همین منظور تضاد دلنشینی ایجاد می‌کند. یک دیوار سنگی می‌تواند دیزاین یک محیط را کامل کند؛ زیرا همان‌طور که گفته شد، سنگ‌ها تنوع زیادی دارند و به همین منظور می‌توان ترکیب‌های مختلفی از آن‌ها را ایجاد کرد.، دیوارهای سنگی روشنایی طبیعی در محیط خانه  ایجاد می‌کنند، بنابراین بافت آن بیشتر به چشم می‌آید. سنگ تنها موردی است که می‌تواند در محیطی با تم خنثی، فضا و محیط خانه را زنده کند.

جایی برای استراحت

اگر می‌خواهید فضای خاصی در محیط خانه طراحی کنید، طوری که ظاهری مدرن و خوشایند داشته باشد، پیشنهاد ما برای شما استفاده از لمینت سنگ‌ با ابعادی کوچک‌تر است زیرا در این صورت می‌توانید با اجزاء دیگر  محیط، آن را به خوبی تطبیق دهید و در نتیجه می‌توانید از محیطی مدرن و جدید لذت ببرید.

حتی اگر به فکر این هستید که تراس خود را رنگ کنید، شاید با دیدن عکسهایی با ترکیب سنگ و یا لمینت سنگ نظرتان عوض شود. لزوما سنگ‌ در مقایسه با متریال های دیگر، گران‌تر نیست اما در عین حال میتواند زیبایی خاصی به خانه شما

ببخشد.

اتاق خواب

ما می‌توانیم برای طراحی اتاق خواب از مواد مختلفی استفاده کنیم تا بتوانیم آرامش و راحتی در محیط خانه ایجاد کنیم. اتاق خواب‌ها، با داشتن یک دیواره‌های سنگی میتوانند جلوه خاصی  در محیط ایجاد کنند. با این نوع از طراحی مدرن، هم می‌توانیم راحتی و آرامش را در خانه ایجاد کنیم و همچنین شیک و خاص باشیم. یکی از معیارهای اصلی برای انتخاب لمینت سنگ این است که می‌تواند بهترین دمای هوا را در شرایط مختلف آب و هوایی حفظ کند و از اتلاف انرژی جلوگیری کند.

در انتها و در صورت تمایل از شما دعوت میکنیم جهت اطلاع از انواع این نوع متریال و موارد مختلف استفاده از آن در محیط های مختلف و شرایط آب و هوایی متفاوت با دفتر فروش ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *