نحوه استفاده از سنگ طبیعی در نمای مدرن ساختمان

خانه‌های سنگی کلاسیک و طراحی مدرن با سنگ ساختمانی طبیعی
خرداد 23, 1397
سنگ مرمریت در ایتالیا از امپراطوری روم تا امروز
تیر 4, 1397

سنگ طبیعی احتمالا یکی از نخستین مواد اولیه برای طراحی داخلی و بیرونی است. سنگ های طبیعی از تنوع بسیاری برخوردارند و هرروز نیز به طرفداران آن اضافه می‌شود ، سنگ طبیعی کیفیت و جنس های متفاوتی دارد. یکی از دلایل استفاده سنگ طبیعی در نما، مقاوم بودن آن است که طی سال ها از بین نمی رود. در این مطلب چندین مکان  با نمای بیرونی مدرن که از سنگ طبیعی تشکیل شده‌اند را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

همان طور که مشخص است در نمای بیرونی ساختمان ها می توان از سنگ طبیعی و از ترکیب سنگ با مواد دیگر استفاده کرد  و این کار از طریق روش های مختلف انجام می شود. همان طور که در این عکس مشاهده می کنید استفاده از رنگ خاکستری روشن برای سنگ  و ترکیب آن با متریال هایی مانند  شیشه و چوب جلوه خاص و منحصر به فردی را به این  نمای مدرن داده است.

این مدل از سنگ طبیعی به دلیل برش و بی نظم بودنش توجه افراد را جلب می کند این نوع از سنگ را می توان هم در نمای مدرن و همچنین کلاسیک استفاده کرد. این بی نظمی در سنگ به ما این اجازه را می دهد تا با استفاده از ترکیب  نور در کنار این سنگ جلوه های  متفاوتی از آن را به نمایش بگذاریم.

این مدل از سنگ تیره یکی دیگر از سنگ هایی است که می تواند بهترین گزینه برای افرادی با سلیقه های خاص باشد. این سنگ به دلیل خطوط سفید رنگ بر روی سطح تیره جذابیتش را بیشتر کرده و می توان در کنار این سنگ از تضادهای متفاوتی استفاده کرد مانند در قرمز رنگی که در این عکس مشاهده می کنید. همچنین می تواند برای سطوح مختلف دیگر نیز استفاده شود و از نصب راحتی برخوردار است.

درست است که خانه هایی با نمای پوشیده شده از سنگ ساختمانی طبیعی، تمام زیبایی را در بر دارند اما می توان برای ایجاد نمای مدرن از چوب در کنار سنگ ساختمانی طبیعی نیز استفاده کرد. ستون و دیوارهای سنگی و ترکیب آن با سقف و در  چوبی یکی از طرح های قابل استفاده در نماهای مدرن می باشد.

در این تصویر که ورودی آن با دیواره های کم ارتفاع سنگی ساخته شده اند و همچنین برای جذاب تر کردن بیشتر محیط از  سنگ فرش برای ورودی استفاده شده است که خود آن از دو نوع سنگ با ابعاد و جنس متفاوت ایجاد شده اند. بنابراین می توان از ترکیب چند سنگ در کنار یکدیگر نتیجه خوبی بدست آورد. سنگ فرش سیاه و سفید تضاد زیبایی با ترکیب فضای سبز اطرافش بوجود آورده است. در صورت داشتن حیاط در جلوی خانه می توان برای تزیین بیشتر از گلدان ، نیمکت و مجسمه های سنگی نیز استفاده نمود.

یکی دیگر از سنگ های ساختمانی طبیعی که می توان برای نمای مدرن استفاده کرد، سنگ مرمر یا اونیکس است. این سنگ تاریخچه ای قدیمی دارد و بیشتر برای مجسمه سازی به کار می رود. همچنین یکی از سنگ های بسیار مرغوب و گران به حساب می آید. سنگ مرمر بافتی صیقلی و صاف دارد و جزء گران ترین سنگ ها می باشند همچنین برای دکوراسیون داخلی هم از آن استفاده می شود و در بازار انواع متنوعی از این سنگ با جنس های مختلف موجود است. تلفیق این دیوار مرمری درکنار دیوار و پله های سنگی نامنظم حس عجیبی به مخاطب می دهد. سنگ ساختمانی مرمر شامل رنگ های متفاوتی است.

یکی از جذاب ترین نما ها ترکیب سنگ و شیشه با ابعاد بزرگ است و از نماهایی است که بیشتر برای ساخت ویلا از آن استفاده می شود. سنگ در کنار شیشه شفاف توانسته توجه افراد بسیاری را جلب کند. ترکیب این نوع متریال با نور پردازی مناسب، به هنگام شب و انعکاس  آن بر روی شیشه و سنگ، آن را خاص تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *