ویژگی‌های سنگ نرم چیست؟

سنگ مرمریت در ایتالیا از امپراطوری روم تا امروز
تیر 4, 1397
انواع سنگ ساختمانی
تیر 18, 1397

برای کسانی که سنگ ساختمانی طبیعی را دوست دارند،  سنگ نرم بهترین پیشنهاد است. با سنگ نرم می‌توانید از زیبایی آن در خانه لذت ببرید بدون اینکه هزینه بالایی بپردازید. سنگ نرم زیبایی و جذابیت خاصی به خانه می‌دهد. انواع سنگ ‌ها وزن زیادی دارند و به سختی شکل می‌گیرند و برای هر نوع مصرفی قابل استفاده نیستند؛ اما سنگ نرم سبک‌تر است و قابلیت شکل‌پذیری بسیاری نسبت به سنگ عادی دارد. این نوع از سنگ یکی از تولیدات جدید است و تحول بزرگی در صنعت سنگ به وجود آورده است. سنگ نرم از بلوک‌ های سنگی تبدیل به لایه ‌های نازک سنگی به ضخامت 2 میلی‌متر می‌شود و برای این کار از یک تکنولوژی جدید استفاده می‌شود . شکل اولیه ورقه‌ای شکل است و با رزین، پلی‌استر و فیبر شیشه ترکیب می‌شود. ورقه‌های سنگ نرم سبک هستند، اما در عین حال استحکام زیادی دارند و به راحتی شکل می‌گیرند و میتوانند حتی با قیچی بریده شوند و برای انواع مصارف مورد استفاده قرار میگیرند؛ برای دیوارها، کف زمین، ستون و… می‌توان برای هر جای خانه از آن استفاده کرد. تنوع این سنگ بسیار زیاد است و رنگ ‌های متنوعی هم دارد. با این سنگ می‌توانید خلاقیت و نوآوری را به خانه خود بیاورید.

مزایای سنگ نرم

·        سطح سنگی و طبیعی در اختیار دارید.

·        استحکام یک سنگ طبیعی را دارد.

·        زیبایی و جذابیت منحصر به فردی دارد.

·        تنوع طرح و رنگ زیادی دارد.

·        ابعاد هر ورق آن میتواند از سایز 60 سانتی متر تا حدود 2 متر و نیم باشد و با یک قیچی هم می‌توان آن را برید.

·        اگر بخواهید شکل منحنی از سنگ نرم در بیاورید به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

·        علاوه بر این که آسان برش می‌خورد، بسیار راحت هم نصب می‌شود.

·        سنگ نرم، طبیعی است به چرخه طبیعت باز می‌گردد و آسیبی به محیط زیست نمی‌زند.

·        برای حمام، آشپزخانه یا اتاق ‌های مختلف یک خانه استفاده می‌شود و ترمیم و بازسازی آن نیز راحت است.

نصب سنگ نرم

نصب سنگ نرم نیز اصلا سخت نیست. به دلیل شکل پذیری و برش راحت با آن می‌توانیم حمام یا آشپزخانه را هم بازسازی کنیم. برای نصب آن باید به سه نکته زیر توجه کنید:

*   طرح اولیه را مشخص می‌کنیم و آن را برش می‌دهیم.

*     سطح مورد نظر را به خوبی تمیز می‌کنیم.

*     برای نصب آن نباید عجله داشته باشیم و صبوری کنیم تا نتیجه خوبی به دست بیاوریم.

اول طرح اصلی را مشخص می‌کنیم و سپس آن را برش می‌دهیم و این کار را می‌توان با یک قیچی یا کاتر هم انجام داد. پس از اینکه سطح را آماده کردیم و به خوبی تمیز کردیم، سنگ نرم را بر روی آن می‌چسبانیم. برای انتخاب چسب بهتر است از قبل از شروع کار و یا خرید نسبت به انواع آن مطلع شویم. اگر فکر می‌کنید به تنهایی نمی‌توانید آنرا نصب کنید از یک کارشناس و نصاب حرفه ‌ای کمک بگیرید زیرا که نتیجه آن به هزینه این کار میارزد و هزینه خیلی بالایی هم ندارد.

تمیز کردن و تعمیرات سنگ نرم

تمیز کردن سنگ نرم مثل تمیز کردن دیگر سنگ ‌های طبیعی است. برای تعمیرات باید حواستان باشد تا روی آن لکه‌ای تشکیل نشود. برای این کار باید از محلول ‌های لکه‌ گیر مخصوص به سنگ و یا نانو استفاده کرد. این محلول باید بر روی سطح سنگ ریخته شود. برای تمیز کردن آن هیچ‌وقت نباید از شوینده هایی که حاوی سدیم هیپولکلریت هستند استفاده کرد. اگر برای تمیز کردن سنگ از بخار آب استفاده می‌کنید، با دستگاه بخار بیش از یک بار بر روی آن نکشید؛ زیرا ممکن است ضد لکی که قبلا استفاده کرده اید از روی سطح سنگ برداشته شود. برای تمیز کردن آن پارچه ‌ای را خیس کنید و بر روی آن بمالید و به هیچ وجه از مواد شیمیایی استفاده کنید. اگر می‌خواهید سطح سنگ بیشتر تمیز شود، کمی صابون سیاه بر روی آن بمالید و سپس سنگ مورد نظر را با آب سرد بشویید. برای انتخاب لکه‌گیر مناسب بهتر است از یک کارشناس کمک بگیرید. هر ورق از سنگ نرم با ورق دیگر آن فرق می‌کند؛ اما گاهی اوقات میتوان چند ورق یک شکل هم در بین آن ها پیدا کرد. قیمت انواع این محصولات بر اساس انتخاب نوع سنگ استفاده شده تفاوت می‌کند. اما در مقایسه با سنگ‌های ضخیم استفاده شده در پروژه های ساختمانی بسیار ارزان‌تر است و هزینه آن میتواند از متری 250 هزار تومان به بالا باشد. در حالی که همان سنگ‌ها در حالت ضخیم خود حداقل قیمتی معادل 2 تا 3 برابر خواهند داشت. علاوه بر آن باید هزینه حمل و نقل را نیز در نظر بگیریم. از دیگر مزایای این محصول جدید سنگینی کمتر است که مسلما در میزان هزینه آن برای حمل و نقل هم تاثیر به سزایی خواهد داشت. جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع لمینت متوانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *